Vítejte na oficiálních stránkách obce Čistěves

PŘERUŠENÍ DODÁVKY ELEKTŘINY 4.3.2021

PŘERUŠENÍ DODÁVKY ELEKTŘINY 4.3.2021

Oznámení o výši stočného v roce 2021

Oznámení o výši stočného v roce 2021.

Obec Čistěves leží v malebné členité krajině cca 12 km severozápadně od Hradce Králové (směr Jičín) nedaleko plánované rychlostní komunikace R35.  Nejstarší památkou je latinsky psaná listina krále Přemysla Otakara I. z roku 1225, která je i první listinou Hradce Králové.
 
Dne 3. července 1866 byla o obec a přilehlý les Svíb svedena klíčová bitva prusko-rakouské války u Hradce Králové. Z této doby pochází mnoho pomníků nacházejících se po celém katastrálním území obce, z nichž nejznámější je pomník myslivce na okraji lesa Svíb, kudy prochází naučná stezka.
 
Čistěves byla vždy obcí zemědělskou a pokrokovou. První strojní družstvo zde bylo založeno již v roce 1905. V roce 1908 byla postavena vlastní elektrárna firmou Křižík Praha, jako druhá ve Východočeském kraji a dříve než v Hradci Králové.
 
V obci je zaveden plyn a vodovod. Občané mohou využívat služeb obecní knihovny a veřejného internetu. Do obce pravidelně zajíždí pojízdná prodejna.

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید سیسکو خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید کریو خرید vpn اپل نمایندگی hp نمایندگی شارپ تعمیرات پرینتر خرید vpn اپل خرید فیلتر شکن خرید فالوور خرید vpn برای آیفون خرید vpn تلگرام